Koszyk
0,00 

Wyświetlono 8 wyniki

Kumpiak podlaski

64,70  / kg

Jest to szynka wieprzowa, przez długi okres wędzona nad paleniskiem olchowo-bukowym, po to aby mięso na wskroś przeszło zapachem dymu. Następnie trafia do suszarni, gdzie w stałej temperaturze i wilgotości nabiera szlachetnego aromatu i wyjątkowej kruchości. Jej intensywny smak zachwyca miłośników wyrazistych, dojrzewających wyrobów!

Szynka dojrzewająca

64,70  / kg
(1 opinia)

Ten regionalny specjał wyrabiany jest z najwyższej jakości szynki wieprzowej, którą marynuje się w przyprawach, co pozwala uzyskać wyjątkowo wyrazisty smak. W celu wydobycia najgłębszych aromatów, mięso odwieszane jest do suszarni, by tam dojrzewać przez okres dwóch tygodni. Po wysuszeniu wyrób stanowi prawdziwy rarytas!

Szynka kulka

59,70  / kg
(1 opinia)

Wyrabiana jest z kulistego mięśnia szynki wieprzowej, który stanowi jego najdelikatniejszą część. Peklowanie na mokro w tradycyjnej solance pozwala wydobyć z mięsa niesamowitą wilgotność, dzięki czemu po uwędzeniu na gorąco wyrób zachowuje naturalną soczystość. Szynka kulka wyróżnia się wyjątkową kruchością, w smaku jest niebywale łagodna i delikatna.

Szynka po podlasku

59,70  / kg

Szynka po podlasku jest specjałem opierającym się na autorskiej, oryginalnej recepturze. Szynkę układa się w beczce i zalewa wyjątkową solanką z dodatkiem naparu ze świeżego tymianku, w którym pekluje się przez 8 dni. Następnie umieszcza się ją w specjalnej pończoszce i wędzi ciepłym dymem przez 10 godzin, co pozwala uzyskać niebywałą kruchość mięsa. Wyrób zaskakuje swoją delikatnością oraz intrygującym aromatem!

Szynka staropolska

59,70  / kg
(2 opinie)

Jest to produkt uzyskany z najlepszej gatunkowo szynki wieprzowej, którą starannie naciera się solą, czosnkiem i przyprawami, po czym marynuje w sosie własnym, co zapewnia intensywny, niepowtarzalny smak. To właśnie dzięki tej staropolskiej metodzie peklowania na sucho nasza szynka uzyskuje wyjątkową kruchość i delikatność mięsa. Wyjątkowy aromat szynki staropolskiej sprawia, że nie sposób o niej zapomnieć!

Szynka wędzona wiśnią

59,70  / kg

Szynka peklowana w tradycyjnej solance doprawionej pieprzem czarnym, zielem angielskim i liściem laurowym. Na tle innych wyrobów wyróżnia ją piękny, głęboki kolor, który zawdzięcza wędzeniu drewnem wiśniowym. Polana owocowego drewna dorzucone do paleniska sprawiają, że szynka uzyskuje niebywały aromat, który skutecznie pobudza kubeczki smakowe.

Szynka z beczki

59,70  / kg
(1 opinia)

Skrupulatnie wybierane mięśnie szynki wieprzowej są układane w beczkach i zalewane solanką przygotowywaną według tradycyjnej receptury. Dzięki peklowaniu na mokro mięso uzyskuje wyjątkową soczystość i delikatność, a wędzenie na gorąco dodatkowo nadaje mu niebywałej kruchości. Łagodny smak szynki z beczki ujmie nawet najbardziej wysublimowane podniebienie.

Szynka z tłuszczykiem i skórką

59,70  / kg
(2 opinie)

Tradycyjny wyrób dobrze znany z babcinej spiżarni. Dzięki peklowaniu w solance mięso ma wyjątkowo miękką i soczystą strukturę, a precyzyjnie dobrane przyprawy idealnie dopełniają kompozycję swoim aromatem. Delikatny tłuszczyk, będący nośnikiem smaku, sprawia, że temu wyrobowi nie sposób się oprzeć!